خوزستان جزء پر مصرف ترین استان های کشور از لحاظ مصرف دارو است.

 

مدیرمسئول محترم خبرگزاری، روزنامه، هفته نامه و سرپرستی

احتراما ضمن تشکر از همکاری های ارزشمند جنابعالی نسبت به درج خبر زیر همکاری لازم را مبذول بفرمایید.
خوزستان جزء پر مصرف ترین استان های کشور از لحاظ مصرف دارو است.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر سید محمد تقی منصوری مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی این دانشگاه با اعلام این خبر گفت: مصرف سرانه داروی هر ایرانی حدود 4 برابر استاندارد جهانی است که حداقل 10 تا 15 درصد کل داروهای کشور به صورت خودسرانه مصرف می شود.
 وی با بیان اینکه مصرف سرانه داروهای تزریقی در کشور 4 برابر استانداردهای جهانی است، افزود: داروهای تزریقی به عنوان مهمترین عامل ایجاد عوارض جانبی در مرکز ثبت عوارض جانبی داروها در وزارت بهداشت به ثبت رسیده است.  
 دکتر منصوری ادامه داد: هنگام مراجعه به پزشک هرگز برای نوشتن دارو اصرار نکنیم که عدم تجویز دارو در صورت تشخیص پزشک، اولین و بهترین گزینه است.
مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با اشاره به اینکه هر چقدر نسخه پزشک از نظر تعداد اقلام دارویی کمتر باشد، مطلوب تر است، افزود: در صورت نیاز به تجویز دارو، به ویژه در مورد بیماران سرپایی، داروهای غیرتزریقی بهترین راه است.
منصوری همچنین تصریح کرد: دوره بهبودی بسیاری از بیماری ها حداقل چند روز طول می کشد، بنابراین هرگز به منظور بهبودی سریعتر، داروهای تزریقی و یا قویتر از پزشک درخواست نکنیم.
وی افزود: تهیه و مصرف خودسرانه داروها و عدم مصرف کامل داروهای تجویزی توسط پزشک، دلیل اصلی انباشت دارو در منازل و در نتیجه تحمیل هزینه های سنگین به اقتصاد کشوراست.
 
حمیدرضا قاسمی
 مسئول روابط عمومی معاونت غذا و دارو

گروه خبری مدرن فا:حسین عبدالعزیزی

Modern FA Connecting Every Nations

نظر فراموش نشه دوست عزیز!!!

/ 0 نظر / 10 بازدید