معرفی 4 نوع بیماری شایع در فصل تابستان

 
اسهال، مسمومیت های غذایی، گرمازدگی و یبوستمهمترین بیماری های شایع در فصل تابستان اند و شهروندان در صورت ابتلا به این بیماری ها باید ازغذاهای کم حجم و مایعات زیاد استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر سید محمد تقی منصوری مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی این دانشگاه با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه استان خوزستان، استانی گرمسیر است و این بیماری های گوارشی بیشتر در فصل تابستان شایع اند مصرف  غذاهای کم حجم و مایعات زیاد در این  بیماری‌ ها اهمیت زیادی دارد.
وی افزود: مصرف آنتی بیوتیک و داروهای خوراکی قوی در مسمومیت‌ های غذایی توصیه نمی‌ شود.دکتر منصوری با بیان اینکه مسمومیت‌های غذایی از طریق مصرف غذای آلوده ایجاد می شود، آشنایی با علایم این بیماری را بسیار مهم دانست و تصریح کرد:  ارایه شرح حال نادرست بیمار به پزشک، ممکن است باعث تجویز داروهای اشتباه شود.
مدیر دفتر تحقیق و توسعه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تاکید کرد: مسمومیت‌های غذایی به ویژه پس از مصرف فست‌ فودها و غذاهای حاوی مواد نگهدارنده ، گاهی به صورت سردرد بروز می کند که پس از چند ساعت برطرف می­‌شود.
منصوری همچنین گفت:  انواع شدید مسمومیت‌ های غذایی ممکن است باعث ایجاد سردرد همراه با تهوع، استفراغ و یا دل پیچه و اسهال شوند و این در حالی است که ممکن است همه این علایم در بیمار ظاهر نشوند.
وی به بیماران مبتلا به این نوع مسمومیتها توصیه کرد: باید فورا به پزشک مراجعه کنند و از مصرف خودسرانه داروهای پیشگیری از اسهال خوداری کنند
 
گروه خبری مدرن فا : حسین عبدالعزیزی
نظر فراموش نشه دوست عزیز!!!
/ 0 نظر / 5 بازدید